• Godmothered

    ★★★

  • Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Witches

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • Evil Eye

    ★★

  • Nocturne

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • Black Box

    ★★½

  • The Call

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Sleepover

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Irresistible

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Candyman

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Think Like a Dog

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★½

  • Not Alone in Here

  • Scoob!

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Inheritance

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Happiness Continues

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • Mulan

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Sergio

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor

  • Miss Americana

  • His House

    ★★★★