• School of Rock

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • In Time

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Boy

    ★★★

  • 2012

    ★★★½

  • What's Your Number?

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Medallion

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Daredevil

    ★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • Blood and Chocolate

    ★★★