Sort by

Irimiás and Petrina has logged 22 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beekeeper

The Beekeeper

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Voyage to Cythera

Voyage to Cythera

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gabbeh

Gabbeh

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wavelength

Wavelength

1967
×
Read the review Edit this entry  
03
Dog Star Man: Part I

Dog Star Man: Part I

1963
×
Read the review Edit this entry  
02
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry