Sort by

Irimiás and Petrina has logged 272 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diane

Diane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
28
Monty Python: Almost the Truth (The Lawyer's Cut)

Monty Python: Almost the Truth (The Lawyer's Cut)

2009
×
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Attack the Gas Station!

Attack the Gas Station!

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokemon: Pikachu's Rescue Adventure

Pokemon: Pikachu's Rescue Adventure

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial

The Trial

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry