• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Seance

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Come True

    ★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Special

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Serenity

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Golem

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★½

  • Gantz:O

    ★★★★

  • Abattoir

  • Free Fire

    ★★★½

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★★

  • A Dark Song

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Notfilm

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Last Shift

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★

  • They Came Together

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Canal

    ★★★

  • In Order of Disappearance

    ★★★★

  • Calvary

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★★

  • Lenny Cooke

    ★★★★

  • Coherence

    ★★★★★

  • The Sacrament

    ★★★