lorelei has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Misfits

The Misfits

1961
×
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
You Make Me Dance

You Make Me Dance

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
To My Star

To My Star

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★
Read the review Edit this entry