• The Phantom of the Open

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • True Things

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Handsome

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Respect

    ★★

  • The Kissing Booth 3

  • Mad God

  • Free Guy

    ★★

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

  • Pig

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Europa

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★★½

  • Hit the Road

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • The Souvenir Part II

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Dating & New York

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • The Justice of Bunny King

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • 7 Days

    ★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Walk with Angels

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Stop-Zemlia

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Too Late

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Rebel Dykes

    ★★★★

  • Boy Meets Boy

    ★★

  • Colors of Tobi

    ★★★½

  • Firebird

  • Killing Escobar

  • Coming 2 America

    ½

  • American Badger