amanda has logged 18 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
French Exchange

French Exchange

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Infinite

Infinite

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry