• Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

  • 9/21/21

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Sarah Vaccine

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Bobo the Monkey

  • Long Toast

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Klaus

  • VFW

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Porno

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ½

  • The Lighthouse

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • Dead End

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Abrakadabra

    ★★★

  • motivational video movie

  • mid90s

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Gags The Clown

  • Ant-Man and the Wasp

  • Knife+Heart

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Puppet Master: The Littlest Reich

  • The Wolf House

    ★★★★½

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Westwood: Punk, Icon, Activist

  • Eighth Grade

  • The Night Eats the World

  • Star Wars: The Last Jedi

  • kittykat96

  • Hagazussa

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ★★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

  • Cars 3

  • cat city

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Meatball Machine Kodoku

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

  • agoraphobia

  • John Wick: Chapter 2