courtney has logged 170 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Anna

Anna

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
LOL

LOL

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry