Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Green Day: Bullet in a Bible

Green Day: Bullet in a Bible

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Day: The Early Years

Green Day: The Early Years

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
Read the review Edit this entry  
14
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Doors : Live At The Bowl '68 Special Edition

The Doors : Live At The Bowl '68 Special Edition

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
Read the review Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sacrifice

The Sacrifice

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man on a Train

Man on a Train

2018
×
Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Val

Val

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
Read the review Edit this entry  
09
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Backwoods

Backwoods

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry