Marianna has logged 177 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
8MM

8MM

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arrhythmia

Arrhythmia

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Savageland

Savageland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry