Imperator Ç has logged 66 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rapid Fire

Rapid Fire

1992
×
★★
Edit this entry  
29
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★½
Edit this entry  
28
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
French Kiss

French Kiss

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatale

Fatale

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Admission

Admission

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Threesome

Threesome

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Lie

The Lie

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry