Imperator Ç has logged 510 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shadow

Shadow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aline

Aline

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maid

Maid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Raiders

Tokyo Raiders

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Returning

The Returning

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Chinese Odyssey 2002

Chinese Odyssey 2002

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resurrection

Resurrection

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Caro diario

Caro diario

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Starling

The Starling

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
New Order

New Order

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shoot the Moon

Shoot the Moon

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poppy Field

Poppy Field

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hardball

Hardball

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Glitter

Glitter

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Poster Boys

Poster Boys

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry