• Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe

  • DC Showcase: Death

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★

  • Fractured

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Lion King

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Good Omens

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Noah Land

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Grand Blue

    ★★½

  • Banana Fish

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Capernaum

  • Burning

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • 3 Faces

    ★★★½

  • Wotakoi: Love is Hard for Otaku

    ★★½

  • Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows

    ★★★½

  • Persona

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Pity

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Coco

  • Happy Death Day

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Godard Mon Amour

    ★★★

  • The Last Schnitzel

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Summer 1993

  • Innocent

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Rebel in the Rye

    ★★★

  • Get Out

    ★★½

  • Moana

  • Fallen

    ★½

  • Shangri-La Suite

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • La La Land