Hunter has logged 28 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Road House

Road House

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry