Hunter has logged 339 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Might Get Loud

It Might Get Loud

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Noah

Noah

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★
Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry