• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★