Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
A Slightly Pregnant Man

A Slightly Pregnant Man

1973
×
Read the review Edit this entry  
17
Phat Girlz

Phat Girlz

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
Read the review Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bells Are Ringing

Bells Are Ringing

1960
×
Read the review Edit this entry  
09
Querelle

Querelle

1982
×
Read the review Edit this entry  
08
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Read the review Edit this entry  
05
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
Read the review Edit this entry  
05
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
Supernova

Supernova

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Girl

Black Girl

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Starting Over

Starting Over

1979
×
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
Read the review Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Penelope

Penelope

1966
×
Read the review Edit this entry  
27
Malice

Malice

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
That Man from Rio

That Man from Rio

1964
×
Read the review Edit this entry  
23
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
Read the review Edit this entry  
21
Summer Catch

Summer Catch

2001
×
Read the review Edit this entry  
21
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
How Stella Got Her Groove Back

How Stella Got Her Groove Back

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
Read the review Edit this entry  
16
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
Read the review Edit this entry  
15
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Year of the Dog

Year of the Dog

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wings of the Dove

The Wings of the Dove

1997
×
Read the review Edit this entry  
09
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
Read the review Edit this entry  
06
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Overboard

Overboard

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
Read the review Edit this entry