Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Fighter

Kung Fu Fighter

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kamen Rider Agito: Project G4

Kamen Rider Agito: Project G4

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pursuit of a Killer

Pursuit of a Killer

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babe

Babe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Open Season 3

Open Season 3

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The King Boxer

The King Boxer

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rebound

The Rebound

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shaolin vs. Evil Dead 2: Ultimate Power

Shaolin vs. Evil Dead 2: Ultimate Power

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Messengers

The Messengers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aiyai: Wrathful Soul

Aiyai: Wrathful Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kamen Rider x Kamen Rider Fourze & OOO Movie Wars Mega Max

Kamen Rider x Kamen Rider Fourze & OOO Movie Wars Mega Max

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Grand Prix

Grand Prix

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry