• Cry Macho

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • After We Fell

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Febre 40º

    ★★★½

  • From Bakersfield to Mojave

    ★★★★

  • Sombra

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • You Can't Put Your Arms Around a Memory

    ★★★½

  • Neither the sun nor death can be looked at steadily

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • saberá me ver com vida

    ★★★★

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Censor

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • De Dora, por Sara

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Smiley Face Killers

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Manual do Zueiro Sem Noção

    ★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Ainda Somos os Mesmos nas Memórias do Passado

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • New Order

    ★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • After We Collided

    ★★½

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★½

  • Unliveable

    ★★★