Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Martian

The Martian

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★½
Edit this entry  
13
American Ultra

American Ultra

2015
×
★½
Edit this entry  
08
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Back in Time

Back in Time

2015
×
★½
Edit this entry  
11
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Self/less

Self/less

2015
×
½
Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★
Edit this entry  
25
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★½
Edit this entry  
25
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★½
Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Black or White

Black or White

2014
×
½
Edit this entry  
15
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
White God

White God

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Samsara

Samsara

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
21
42

42

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sabotage

Sabotage

2014
×
½
Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Spy

Spy

2015
×
★★
Edit this entry  
07
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Balls Out

Balls Out

2014
×
★½
Edit this entry  
19
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★
Edit this entry  
10
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Edit this entry