Iglian has logged 582 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maelström

Maelström

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Detour

Detour

1945
×
★★★
Edit this entry  
22
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trespass

Trespass

2011
×
Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Looper

Looper

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Carol for Another Christmas

Carol for Another Christmas

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Spark Story

A Spark Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pavement Butterfly

Pavement Butterfly

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Edit this entry