• Stoker

    ★★★½

  • Dick

    ★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Carrie

    ★★

  • Election

    ★★★½

  • Halloween H20: 20 Years Later

    ★★

  • Spider-Man 2

    ★★★

  • Halloween II

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★½

  • The Hand that Rocks the Cradle

    ★★★

  • An American Haunting

    ½

  • Misery

    ★★★★

  • Intrusion

  • Fear Street: 1994

    ★½