Sort by

Leonardo Adrian has logged 33 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
½
Edit this entry  
30
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★½
Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★
Edit this entry  
25
Swimfan

Swimfan

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★½
Edit this entry  
20
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★
Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Big Night

Big Night

1996
×
★★½
Edit this entry