Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Diary Of Anne Frank

The Diary Of Anne Frank

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
13 Families

13 Families

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Newtown

Newtown

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
I'm Not Ashamed

I'm Not Ashamed

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Zero Hour: Massacre at Columbine High

Zero Hour: Massacre at Columbine High

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Columbine: Understanding Why

Columbine: Understanding Why

2002
×
★★★★★
Edit this entry