• Guava Island

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Utøya: July 22

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • I'm Not Ashamed

    ★★★½

  • The Diary Of Anne Frank

    ★★★★½

  • Newtown

    ★★★★

  • 13 Families

    ★★★★★

  • Zero Hour: Massacre at Columbine High

    ★★★★★

  • Columbine: Understanding Why

    ★★★★½

  • Apt Pupil

    ★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • Misery

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★½