• Chhorii

    ★★★★

  • Dhummas

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Intrusion

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★★

  • Boomika

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★½

  • Superhost

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Thittam Irandu

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The 8th Night

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★½

  • Mandela

    ★★★½

  • Irul

    ★★★½

  • Horror in the High Desert

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Hospital

  • What Lies Below

    ★½

  • Andhaghaaram

    ★★★★

  • From the Dark

    ★★

  • Cadaver

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • The Old Ways

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • 2067

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Sightless

    ★★½

  • The Scary House

    ★★½

  • Goedam

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Penguin

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★★

  • The Bridge Curse

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • His House

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Kaithi

    ★★★½

  • Howling Village

    ★★★

  • Saint Maud

    ★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Strangers From Hell

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½