• Mortal Kombat

    ★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

    ★★★

  • Crossword Mysteries: Terminal Descent

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Wild Mountain Thyme

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Time for Us to Come Home for Christmas

  • Daleks!

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Nate: A One Man Show

  • Christmas Waltz

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★

  • A Timeless Christmas

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Council House and Violent

  • OPAL

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

  • Roald Dahl's The Witches

  • First Date

  • Rebecca

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

  • The Witches of Hollywood

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • The World to Come

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

  • The Boss Baby: Get That Baby!

  • Liverpool FC: The 30 Year Wait

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • The Reckoning

    ★★

  • Live From the Space Stage: A Halyx Story

  • Showtime

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Summerland

  • Strasbourg 1518

  • Submersible

  • The Old Guard

    ★★★

  • Bad Candy

  • Hamilton

  • Coming Out

    ★★★★

  • Irresistible

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • White Noise

  • Greyhound

    ★★★★

  • 8:46

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Basic Witch

  • Amatory

  • The High Note

    ★½