Noah has logged 51 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★½
Edit this entry  
12
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry