Noah has logged 323 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry