Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1920
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Show

The Show

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phil Tippett: Mad Dreams and Monsters

Phil Tippett: Mad Dreams and Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear and Loathing in Aspen

Fear and Loathing in Aspen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hollywood Bulldogs: The Rise and Falls of the Great British Stuntman

Hollywood Bulldogs: The Rise and Falls of the Great British Stuntman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Closed for Storm

Closed for Storm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry