• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Shershaah

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Mimi

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Karnan

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Master

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • AK vs AK

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Praise the Brave

    ★★★★

  • Ludo

    ★★★★

  • Harami

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Khuda Haafiz

    ★★★

  • Lootcase

    ★★★

  • Dil Bechara

  • If Anything Happens I Love You

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • The Test: A New Era For Australia's Team

  • Mulan

    ★★½

  • Thappad

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★½

  • Sufna

    ★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Rise of Empires: Ottoman

    ★★★½

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

  • Good Newwz

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Bala

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • War

    ★★★½

  • The Irishman

  • Dream Girl

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Saaho

    ★★

  • Mission Mangal

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Super 30

  • Kabir Singh

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Bharat

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★