• Eternals

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Little

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • No Sleep 'Til Christmas

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Driven

    ★★★

  • Greta

    ★★

  • First Man

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Black Panther

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★

  • The Neon Demon

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★