• Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • This Means War

    ★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • The Voices

    ★★★

  • Peter Pan

    ★★

  • The Drop

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Thing

  • Malignant

    ★★★

  • Equilibrium

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★½

  • The Terminal

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★½