Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
02
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
I, Curmudgeon

I, Curmudgeon

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Drowning in Potential

Drowning in Potential

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scum

Scum

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sharktopus

Sharktopus

2010
×
Edit this entry  
21
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
Edit this entry  
06
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Highway Patrolman

Highway Patrolman

1991
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Akilla's Escape

Akilla's Escape

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sator

Sator

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry