Steve has logged 27 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Edit this entry  
29
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
22
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joy

Joy

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry