• Paddington 2

    ★★★★

  • Loves of a Blonde

    ★★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Nashville

    ★★★★★

  • Universal Soldier: Day of Reckoning

    ★★★★

  • Universal Soldier: Regeneration

    ★★★½

  • Universal Soldier

    ★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Rebecca

    ½

  • Harold & Kumar Go to White Castle

    ★★★

  • Vampire's Kiss

    ★★★★½

  • The Buddy Holly Story

    ★★★½

  • Peggy Sue Got Married

    ★★★★

  • Brazil

    ★★★★★

  • Fast Times at Ridgemont High

    ★★★½

  • The Marriage of Maria Braun

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★