indica has logged 32 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
Edit this entry  
20
The Gumball Rally

The Gumball Rally

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Odd Man Out

Odd Man Out

1947
×
★★★½
Edit this entry  
12
Down and Out in Beverly Hills

Down and Out in Beverly Hills

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★
Edit this entry  
11
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
06
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Underworld U.S.A.

Underworld U.S.A.

1961
×
Edit this entry  
02
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
Edit this entry  
02
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fame

Fame

1980
×
★★½
Edit this entry