• Pretty in Pink

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • 30 Days of Night: Dark Days

    ½

  • Police Academy

    ★★

  • The Stunt Man

    ★★½

  • Duck, You Sucker

    ★★★★★

  • Electra Glide in Blue

    ★★★½

  • Tell Them Willie Boy Is Here

    ★★★½

  • Vanishing Point

    ★★½

  • Psych-Out

    ★½

  • The French Connection

    ★★★★

  • Un Flic

    ★★★★½

  • Le Deuxième Souffle

    ★★★½

  • Le Cercle Rouge

    ★★★★★

  • Only Angels Have Wings

    ★★★

  • Meet Me in St. Louis

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★