Andrew has logged 38 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Juice

Juice

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monster Mash

Monster Mash

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rituals

Rituals

1977
×
★★
Read the review Edit this entry