Andrew has logged 448 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game Over

Game Over

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★½
Edit this entry  
24
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Straight Time

Straight Time

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
L.A. Takedown

L.A. Takedown

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry