biri has logged 266 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
03
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
31
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Edit this entry  
08
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Maniac

Maniac

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
Berlin

Berlin

2007
×
Edit this entry  
06
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★
Edit this entry  
04
2046

2046

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Adoration

Adoration

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Alexander

Alexander

2004
×
Edit this entry  
02
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Museum Hours

Museum Hours

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★
Edit this entry  
29
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★
Edit this entry  
26
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★
Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
7500

7500

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Annie Lloyd

Annie Lloyd

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Not a Jealous Bone

Not a Jealous Bone

1987
×
★★
Edit this entry  
15
Wach

Wach

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Edit this entry