Daryl has logged 40 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Galapagos Affair: Satan Came to Eden

The Galapagos Affair: Satan Came to Eden

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
This Filthy World

This Filthy World

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Salting the Battlefield

Salting the Battlefield

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Recovered

The Recovered

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Child of God

Child of God

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Know That Voice

I Know That Voice

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry