Daryl has logged 442 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Breathless

Breathless

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crips and Bloods: Made in America

Crips and Bloods: Made in America

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Untouchable

Mr. Untouchable

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Left Behind

Left Behind

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Dancing in Jaffa

Dancing in Jaffa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
21 Years: Richard Linklater

21 Years: Richard Linklater

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Joe Spinell Story

The Joe Spinell Story

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Wish V: The Face of Death

Death Wish V: The Face of Death

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pecker

Pecker

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Open Up to Me

Open Up to Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Noor

Noor

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
School of Babel

School of Babel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stretch

Stretch

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Here Comes the Devil

Here Comes the Devil

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry