Sort by

Horrible has logged 115 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Dialtone

Dialtone

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Trashcans of Terror

Trashcans of Terror

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fatal Pulse

Fatal Pulse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Color Me Blood Red

Color Me Blood Red

1965
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
★½
Edit this entry  
22
Diamond Cobra vs the White Fox

Diamond Cobra vs the White Fox

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Folies Meurtrières

Folies Meurtrières

1984
×
★★½
Edit this entry  
17
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fight of Fury

Fight of Fury

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Huldra

The Huldra

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Match-Stick Flame

The Match-Stick Flame

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fight of Fury

Fight of Fury

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadly Lessons

Deadly Lessons

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thirst

Thirst

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dicks

Night of the Living Dicks

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nevrland

Nevrland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Docking

Docking

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
29 Needles

29 Needles

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Children

The Children

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Remake

Remake

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Refuge

My Refuge

2013
×
★★
Edit this entry  
29
Tartarus

Tartarus

2005
×
Edit this entry  
29
Fungicide

Fungicide

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Governor Gabbi

Governor Gabbi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Torn from Innocence

Torn from Innocence

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Junky

Junky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Huldra

The Huldra

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Kichiku: Banquet of the Beasts

Kichiku: Banquet of the Beasts

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
SpaceDisco One

SpaceDisco One

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Huldra

The Huldra

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Angels' Melancholia

The Angels' Melancholia

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
See You in Hell, Friends

See You in Hell, Friends

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Joke

The Joke

1969
×
★★½
Edit this entry  
27
Happy End

Happy End

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
If I Had a Gun

If I Had a Gun

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
Intimate Lighting

Intimate Lighting

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birds, Orphans and Fools

Birds, Orphans and Fools

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry