Martina has logged 19 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★½
Edit this entry  
15
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Edit this entry  
09
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★
Edit this entry  
24
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Angel Face

Angel Face

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry