• The Suicide Squad

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Frog

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★

  • Sun Children

    ★★★★★

  • Butterfly Stroke

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Little Women

    ★★

  • 1917

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Suddenly a Tree

  • Just 6.5

    ★★★★★

  • The Warden

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Hattrick

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Pig

  • Isle of Dogs

    ★★★★