Sort by

Craig J. Clark has logged 61 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nausicaa

Nausicaa

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Les 3 Boutons

Les 3 Boutons

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parking

Parking

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Head against the Wall

Head against the Wall

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eagle with Two Heads

The Eagle with Two Heads

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Wolf

Iron Wolf

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
The Cassandra Crossing

The Cassandra Crossing

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Down in Shadowland

Down in Shadowland

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In Transit

In Transit

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Altman

Altman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Out of Print

Out of Print

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Adam Resurrected

Adam Resurrected

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantômas

Fantômas

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Walker

The Walker

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster Challenge

Monster Challenge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Paleface

The Paleface

1922
×
Read the review Edit this entry  
20
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Terror of the Tongs

The Terror of the Tongs

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain EO

Captain EO

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apache Woman

Apache Woman

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ingmar Bergman

Ingmar Bergman

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Touch

The Touch

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fårö Document

Fårö Document

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rite

The Rite

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Day of the Locust

The Day of the Locust

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boat

The Boat

1921
×
Read the review Edit this entry  
14
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miss Julie

Miss Julie

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nuns on the Run

Nuns on the Run

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interlude in the Marshland

Interlude in the Marshland

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Circus of Horrors

Circus of Horrors

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Two Faces of Dr. Jekyll

The Two Faces of Dr. Jekyll

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry