Sort by

Tristan has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Death and the Compass

Death and the Compass

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Train

The Train

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry